COUNTY COMPETITIONS---------RESULTS 2022

 

SINGLES

 

QUARTER-FINALS

 

JOSH ROWE                          21           GRAHAM STEEL                    13

BOROUGH GREEN                                ORPINGTON EXCELSIOR

 

GRANT ALLEN                       21           MAX FISHER                          08

HERNE BAY                                            EMPIRE

 

TONY KIRBY                           21           HARRY GOODWIN                20

NEW BECKENHAM                               APPLEYARD

 

STEVE MARRETT                   21           SHAUN MCCAUGHAN          18

VCD                                                         SANDWICH

 

SEMI-FINALS

 

GRANT ALLEN                       21           JOSH ROWE                          08

HERNE BAY                                            BOROUGH GREEN

 

STEVE MARRETT                   21           TONY KIRBY                           14

VCD                                                         NEW BECKENHAM

 

UNBADGED SINGLES

 

QUARTER-FINALS

 

CONNOR HAYES                   21           TONY MASON                       18

QUEENBOROUGH                                 SIDCUP

 

JAMES SHAW                        21           DAVE DIGNAM                      11

CRAY COTTAGE                                     ST LAWRENCE

 

STUART KENNEDY                21           NICK PILLOW                        19

TONBRIDGE                                           ORPINGTON EXCELSIOR

 

KURTIS YOUNG                     W/O       DANNY SMITH                      ---

ASH                                                         BAKERS BEXFORD

 

SEMI-FINALS

 

CONNOR HAYES                   21           JAMES SHAW                        04

QUEENBOROUGH                                 CRAY COTTAGE

 

KURTIS YOUNG                     21           STUART KENNEDY                10

ASH                                                         TONBRIDGE

 

2 WOOD SINGLES SEMI-FINALS

 

TREVOR RUSSELL                 16           MICHAEL CHEESEMAN        14

TONBRIDGE                                           BROMLEY

 

PAT DEEHY                             16           PETER FOSTER                      15  E/E

BAKERS BEXFORD                               CANTERBURY

PAIRS  QUARTER-FINALS

 

JOE SANFORD   CHRIS SMITH

BROMLEY                                                                           24

JOHN BRIDGE   GEOFF GOUGH

CHATHAM                                                                           08

 

JAMES KING   TONY MARSHMENT

VCD                                                                                     16

ROGER WILLIAMS (SUB)   DAVE DIGNAM

ST LAWRENCE                                                                   14

 

PAUL BARNICOTT LEWIS KING

APPLEYARD                                                                        18

JOHN PORTER (SUB) NIC TRUEB

BROMLEY                                                                            10

 

MICK FISHER STEVE WELLS

CANTERBURY                                                                     21

MARTIN GROOMBRIDGE GARY CARPENTER

EMPIRE                                                                                16

 

SEMI FINALS

JAMES KING TONY MARSHMENT

VCD                                                                                      25

JOE SANFORD CHRIS SMITH

BROMLEY                                                                            08

 

MICK FISHER STEVE WELLS

CANTERBURY                                                                     16

PAUL BARNICOTT LEWIS KING

APPLEYARD                                                                         15

COUNTY TRIPLES RESULTS

 

QUARTER-FINALS

PAUL FIELD, TAYLOR MONK, ANDREW RODGER        B&G 21

MICK PALMBY, ANDY TREE, IAN PARKES BEARSTED & THURNHAM 04

 

PADDY COOK, GARY CLARKE, CLIVE BURNHAM GRAVESEND 26

ALFIE LEWIS, SCOTT WHITING, IAN ROBB HERNE BAY 09

 

NIC TRUEB, STEVE LOVELL, GARETH KIRBY BROMLEY 15

JIM WADE, DAVID LUCK, CONNOR HAYES QUEENBOROUGH 14

 

STEVE MARRETT, JASON HASKINS, ROGER KENDRICK VCD 22

DAVE MASON, GRANT ALLEN, JOE KELLY HERNE BAY 13


 

SEMI-FINALS

 

PAUL FIELD, TAYLOR MONK, ANDREW RODGER B&G 21

PADDY COOK, GARY CLARKE, CLIVE BURNHAM GRAVESEND 12

 

NIC TRUEB, STEVE LOVELL, GARETH KIRBY BROMLEY 18

STEVE MARRETT, JASON HASKINS, ROGER KENDRICK VCD 17

COUNTY FOURS

QUARTER-FINALS

PAUL ROLFE, RICHARD PICKERING, IAN WAY, GEOFF BAILEY WEST WICKHAM 21
PETER COLLINS, ROBERT THEW, STUART KNIGHT, MICHAEL DOOREY MARDEN 13

ARTHUR MCCAUGHAN, COLIN GOLDSMITH, MARK KEMP, LEE HERRON SANDWICH 22
NEIL WRIGHT, BRIAN BRIDGES, ALAN DENNINGTON. BARRY BOND OGF 21

JACK WIMBLE-ROBERTS, NICK BOWDEN, ISAAC JENNER, HARRY GOODWIN APPLEYARD 17
GEOFF BARNES-WARDEN, CHRIS HOPKINS, LUKE EREIRA, VINCE MORGAN B&G 06

JOHN COATHAM, JASON HASKINS, STEVE MARRETT, ROGER KENDRICK VCD 23
ADAM LAWRENCE, ROGER WILLIAMS, KEN WEYAND, DEX WEYAND ST LAWRENCE 15

SEMI-FINALS

ARTHUR MCCAUGHAN, COLIN GOLDSMITH, MARK KEMP, LEE HERRON SANDWICH 20
PAUL ROLFE, RICHARD PICKERING, IAN WAY, GEOFF BAILEY WEST WICKHAM 10

JOHN COATHAM, JASON HASKINS, STEVE MARRETT, ROGER KENDRICK VCD 23
JACK WIMBLE-ROBERTS, NICK BOWDEN, ISAAC JENNER, HARRY GOODWIN APPLEYARD 04